Zajęcia BALETOWE DLA DZIECI w wieku od 3 do 7 lat

Prowadzone są na wysokim poziomie, zawsze z indywidualnym podejściem do ćwiczących. Podczas nauki tańca baletu rozbudzane jest zamiłowanie taneczne, wyrabianie koordynacji ruchowej i kształtowanie prawidłowej sylwetki, kształtowana jest także wrażliwość oraz zdolność przeżywania i odkrywania własnych możliwości psychofizycznych, kreatywność, umiejętność współżycia w grupie i wzajemnej akceptacji.

Na nasze zajęcia zapraszamy w czwartki od godziny 16:00 do 16:45 dzieci w wieku od 3 do 4 lat, w czwartki od godziny 16:50 do 17:35 dzieci w wieku od 5 do 7 lat w Tychach ul. Kopernika 6F Centrum Pedagogiki i Kształcenia Praktycznego, karnet miesięczny 105 zł

Prowadząca zajęcia: Aleksandra Mandziakowska (nauczyciel TAŃCA, INSTRUKTOR, CHOREOGRAF)

zapisy:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy
2. Oczekuj informacji zwrotnej drogą SMS lub mailową o możliwości przyjęcia dziecka na balet

Organizator: Centrum Pedagogiki i Kształcenia Praktycznego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. kom. 883-665-295

Numer konta: 31 1600 1462 0008 4705 7139 6011  BGŻ BNP PARIBAS

 

Żeby dziecko w sposób kompleksowy wykorzystywało swoje naturalne predyspozycje oraz odkryło drzemiący w nim potencjał i talenty, warto umożliwiać mu uczestnictwo w różnorodnych zajęciach dodatkowych i warsztatach. Nie chodzi przy tym o zmuszanie do podejmowania aktywności ponad siły dziecka i na które wcale nie ma ochoty. Warto dodać, że zarówno zainteresowania jak i ujawniane predyspozycje podlegają zmianom na przestrzeni lat, kiedy maluch rozwija się i poznaje nowe obszary życia. Wnikliwie obserwując własną pociechę, rodzic z dużym prawdopodobieństwem może wyłapać, jaki rodzaj zajęć sprawi dziecku szczególną radość.

Wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi nauczyło nas, że w pewnych obszarach aktywności odnajduje się większość dzieci w wieku przedszkolnym – bez względu na to, w jakim kierunku pójdą ich indywidualne predyspozycje i późniejsze pasje. Do najbardziej typowych należą niewątpliwie różnorodne zajęcia pozwalające wykorzystać naturalną dziecięcą aktywność ruchową. Balet dla dzieci czy zajęcia jazzowe sprawdzają się tutaj doskonale. Poprzez zabawę rozwijają w dziecku zamiłowanie do muzyki, kształtują zmysł słuchu i wrażliwość muzyczną. Zabawa i ćwiczenia przy muzyce jednocześnie wyciszają i pozwalają dać upust naturalnej energii – wyrabiają przy tym koordynację ruchową, kształtują prawidłową postawę i budują proporcjonalną sylwetkę. Nieco inne obszary aktywności wykorzystują zajęcia artystyczne z elementami warsztatów teatralnych. Tutaj zaangażowane jest nie tylko ciało, ale przede wszystkim umysł dziecka. Podczas różnorodnych warsztatów dzieci rozwijają własną kreatywność i wyobraźnię, pracują nad koncentracją i pamięcią oraz umiejętnością radzenia sobie w różnorodnych okolicznościach. Wykorzystując naukę ruchu scenicznego kształtują świadomość własnego ciała oraz wyrażania emocji i efektywnej komunikacji.

Szeroki wachlarz podejmowanych tematów i niebanalna forma prowadzenia zajęć pozwalają uwolnić naturalną dziecięcą ciekawość świata. Dają podwaliny edukacyjne w dziedzinie sztuki i kształtują świadomość kulturową już od najmłodszych lat. Rozwijają zainteresowania i pozwalają wydobyć uzdolnienia muzyczne, taneczne czy teatralne. Dobrze spożytkowana dziecięca aktywność stanowi przy tym doskonałe podwaliny dla wielu zainteresowań rozwijanych w starszym wieku. Tym bardziej warto zachęcić malucha do udziału w zajęciach – choć zwykle dzieci same chętnie zgłaszają chęć uczestnictwa w warsztatach i wcale nie trzeba ich do tego namawiać.

Grupy warsztatowe są prowadzone z wykorzystaniem profesjonalnych technik nauczania, w tym opartych na naukach Marii Montessori – prekursorki cenionego współcześnie nurtu wychowawczo-edukacyjnego. Odbywają się w niedużych grupach dopasowanych wiekowo i prowadzonych przez wykwalifikowanych i zaangażowanych instruktorów i nauczycieli. Do udziału w zajęciach zapraszani są aktorzy i tancerze, plastycy oraz muzycy i wokaliści. którzy na własnym przykładzie pokazują, w jaki sposób można wykorzystać własne zdolności. Przekazują przy tym cenną wiedzę i praktyczne umiejętności. Dodatkową atrakcję stanowi udział w pokazach scenicznych podsumowujących pracę na warsztatach.